Plac zabaw w pociągu, czyli o tym, jak PKP walczy o najmłodszych klientów

Podróż pociągiem z małym dzieckiem bardzo często bywa kłopotliwa. Nasze najmłodsze pociechy bardzo często się nudzą, w szczególności na długich trasach. Na szczęście, PKP znalazło rozwiązanie tego problemu. Dowiedz się, jak wygląda plac zabaw w pociągu.

Strefa zabaw dla dzieci w pociągu

Plac zabaw to miejsce, które kocha każde dziecko. Nic w tym dziwnego. To właśnie tam spotyka się z innymi dziećmi, a cały swój czas poświęca zabawie. Miejsce te kojarzy się nie tylko rodzicom z radością oraz śmiechem. Poza tym dziecko znajdzie tam wiele atrakcyjnych urządzeń typu huśtawka, karuzela, czy zjeżdżalnia. Nie tylko służą naszym dzieciom tylko do zabawy, ale także pomagają im rozwijać funkcje motoryczne. I tak huśtawka uczy ich zmysłu równowagi, a tory przeszkód wzmacniają mięśnie ramion oraz nóg i rozwijają ich koordynację ruchową. Jednak plac zabaw to przede wszystkim miejsce, w którym żadne dziecko nie ma prawa się nudzić. Biorąc pod uwagę fakt, iż podróż pociągiem, w szczególności ta na długich trasach, jest bardzo kłopotliwa dla dzieci i ich rodziców, nic dziwnego, że PKP Intercity zdecydowało się na utworzenie własnego placu zabaw dla dzieci. W ten oto sposób nie tylko uprzyjemniają pasażerom jazdę, ale także walczą o najmłodszych klientów.

Jak wygląda plac zabaw w pociągu?

Plac zabaw w pociągu powstał z inicjatywy PKP Intercity wraz z kanałem telewizyjnym Boomerang. Wydzielono w pociągu specjalny wagon klasy 2, który ma 54 miejsca siedzące oraz specjalnie wydzieloną strefę do zabaw dla dzieci. Jak wygląda plac zabaw w pociągu? Prócz klasycznych foteli do siedzenia, posiada także kolorową przestrzeń dla małego podróżnika, dzięki czemu wystrój jest przyjemny i bardziej atrakcyjny dla małego pasażera. Poza tym znajduje się tam strefa zabawy, w której grafiki umieszczone na ścianach stanowią element gry, który polega na liczeniu i rozpoznawaniu kształtów oraz nazywaniu kolorów. Dzieci będą mogły podejmować takie wyzwania takie jak: odnalezienie różnic na obrazkach umieszczonych na suficie, czy przeprowadzenie postaci przez rysunkowe labirynty. Nie można również zapomnieć o tym, że w wagonie zamontowane zostały monitory na których będą wyświetlane seriale znane z kanału telewizyjnego Boomerang, a nasze pociechy mogą je zobaczyć rozsiadając się na bardzo wygodnych pufach. Na obecną chwilę tego typu place zabaw spotyka się w PKP Intercity na trasie Warszawa-Trójmiasto.


Opublikowano

w

przez