depilacja laserowa PRIMELASE

Golenie czy depilacja?

Dzisiaj właściwie standardem jest, że wszystkie kobiety usuwają zbędne owłosienie z miejsc takich jak łydki, okolice bikini czy pachy. Gładkie, ogolone ciało uznawane jest za modne i estetyczne. Można do niego jednak dojść na wiele różnych sposobów. Niektóre panie codziennie traktują ciało jednorazową maszynką. Inne raz na jakiś czas poddają się zabiegowi depilacji. Jakie są plusy i minusy obu tych rozwiązań?

Cena

Materiały, jakie są nam potrzebne do przeprowadzenia golenia ciała to maszynka za kilka złotych oraz pianka w podobnej cenie. Jest to zatem niewielki koszt.
Jeśli chodzi o pieniądze, jakie musimy wydać na depilację – wszystko zależy od dwóch czynników. Pierwszy to rodzaj depilacji, na który się zdecydujemy. Od tego zależy, czy zakupić musimy depilator elektryczny, który nieco nam posłuży czy może zestaw plastrów z woskiem. Drugi czynnik to fakt, czy zdecydujemy się wykonać zabieg samodzielnie czy udamy się w tym celu do gabinetu kosmetycznego. Oczywiście, w tym drugim wypadku zapłacimy więcej. Są też takie metody, których po prostu nie wykonamy w domu, bo musielibyśmy zainwestować w niezwykle drogi sprzęt. Jeśli więc interesuje nas na przykład depilacja laserowa PRIMELASE, musimy udać się do odpowiedniego gabinetu.

Czas

Golenie pach trwa mniej niż minutę, nóg mniej niż pięć minut.
Depilacja woskiem jest znacznie bardziej czasochłonna. Podobnie sprawa wygląda w przypadku korzystania z depilatora elektrycznego.

Trwałość

Co prawda, więcej czasu zajmie nam wydepilowanie ciała niż jego ogolenie. Tyle, że golenie prawdopodobnie będziemy musieli powtórzyć już kolejnego dnia albo za dwa dni. Natomiast do kolejnej depilacji zaczekamy kilka tygodni. Na dłuższą metę oszczędnością czasu jest zatem korzystanie z depilacji, a nie z tradycyjnego golenia maszynką.

Ból

Dużą zaletą maszynki jest to, że korzystanie z niej nie boli. Oczywiście, pod warunkiem, że robimy to umiejętnie i nie zatniemy się nią. Nowoczesne maszynki do golenia są jednak skonstruowane w taki sposób, aby korzystając z nich wręcz nie dało się zranić.
Depilacja depilatorem elektrycznym oraz za pomocą plastrów z woskiem jest natomiast bolesna – nie da się ukryć. Polega na wyrywaniu włosków razem z cebulkami, a więc w naturalny sposób to boli. Oczywiście, niektórych bardziej, niektórych mniej, w zależności od stopnia wrażliwości na ból. Producenci depilatorów próbują zminimalizować te przykre doznania za pomocą specjalnych masażerów dołączanych do depilatora. Po takim zabiegu warto też użyć łagodząco-chłodzącego kremu lub żelu.
Jest jednak także taka nowoczesna metoda, która łączy ze sobą skuteczność i brak bólu. To depilacja laserowa PRIMELASE. System chłodzący sprawia, że ból jest niemalże nieodczuwalny. Ponadto, jest to wyjątkowo skuteczny zabieg. Nie trwa również bardzo długo, porównując go do innych laserowych depilacji. Przy jego pomocy możemy pozbyć się włosków nawet na lata, co także jest ogromną ulgą dla bardzo wielu kobiet, zmęczonych codziennym goleniem lub częstą depilacją.


Opublikowano

w

przez

Tagi: