Kto chce mieszkać na Śląsku?

Posiadanie własnego miejsca na Ziemi to naturalne marzenie każdego z nas. Dla wielu osób staje się ono wręcz sensem życia i robią wszystko, aby znaleźć takie miasto czy miejscowość, w której poczują się naprawdę dobrze. Co ciekawe, wśród młodych ludzi panuje przekonanie, że mieszkania to lepsze rozwiązanie niż domy, gdyż są one tańsze w utrzymaniu.

Chcę mieszkać na Śląsku!

Dużą popularnością wśród młodych osób cieszy się Dolny Śląsk. Dzieje się tak nie tylko ze względu na ciekawą historię tego miejsca czy liczne zabytki, ale przede wszystkim młodzi ludzie biorą pod uwagę niski wskaźnik bezrobocia, wysokie zarobki czy perspektywę szybkiego znalezienia pracy.

Największe miasta województwa dolnośląskiego – Wrocław, Wałbrzych i Legnica – każdego roku odnotowują, że przybywa do nich wiele młodych osób, które chcą tutaj układać swoje życie. Co za tym idzie, ogłoszenia, w których wystawiane są mieszkania czy domy do wynajęcia bądź na sprzedaż znikają równie szybko, jak się pojawiają.

Chcę mieszkać w domu!

Przyjmując, że chodzi o zakup gotowego do zamieszkania domu, nie jest to wcale szczególnie trudne, zwłaszcza jeżeli chodzi o Legnicę. Ogłoszenia o sprzedaży domów pojawiają się tutaj szczególnie często i znalezienie czegoś idealnego nie powinno być bardzo trudne.

Równocześnie warto pamiętać, że ceny domów się bardzo wahają i trudno jednoznacznie powiedzieć, jaką kwotę należałoby przygotować w sytuacji, gdy chcemy jakiś kupić. Wszystko zależy od lokalizacji, wielkości a także stanu, w jakim kupujemy dom – zatem, jak widać, istnieje zbyt wiele zmiennych, aby móc oszacować i podać uśrednioną cenę.

Może jednak mieszkanie?

Mieszkanie to opcja, na jaką decyduje się wiele młodych małżeństw czy par. Nie potrzebują oni przesadnie dużo miejsca czy wielu pomieszczeń, dlatego takie rozwiązanie wydaje się być dla nich najkorzystniejsze.

Tutaj również określenie czy oszacowanie ceny nie jest wcale łatwe. Z drugiej strony jednak wiele osób decyduje się najpierw na wynajmowanie mieszkania, dopiero później na ewentualny zakup.

Artykuł powstał we współpracy z firma Modenbud


Opublikowano

w

przez