balustrady szklane

Kiedy wybrać balustrady szklane

Balustrady szklane są dosyć powszechnie wykorzystywane w obiektach komercyjnych. Ich lekka konstrukcja stanowi integralną część nowoczesnych biurowców czy hoteli. Jednak takie rozwiązania mogą być także stosowane w domach prywatnych, przy czym balustrady wykorzystywane w domach nie muszą spełniać norm charakteryzujących elementy budowlane stosowane w budownictwie komercyjnym.

Jaką balustradę ze szkła wybrać


Przy wyborze balustrady szklanej najważniejsze jest jej przeznaczenie. Przy balustradach przeznaczonych do montowania przy schodach można się zdecydować na przezroczyste szkło hartowane, które będzie łączone punktowo. W tym przypadku wskazane jest wybranie balustrady, do której będzie dołączona poręcz, wykonana z drewna lub z metalu. Z kolei balustrady, które mają być zamontowane na balkonie czy na tarasie, mogą być wykonane ze szkła matowionego, które nie będzie przepuszczać światła. W tym przypadku można zrezygnować z dodatkowej poręczy, natomiast ważny jest sposób mocowania takiej balustrady. Choć mocowanie balustrad szklanych w profilach systemowych kojarzone jest z budownictwem komercyjnym, to w przypadku dużych tarasów takie rozwiązanie może się pojawić także w domach prywatnych.

Balustrady szklane republikaszkla.pl oferowane są zwykle jako balustrady wykonane ze szkła dostępnego w czterech grubościach. Do domów prywatnych w zupełności wystarczają balustrady wykonane ze szkła o grubości 6-8 mm, zwłaszcza w przypadku szkła laminowanego folią. Grubsze płyty szklane rekomendowane są do budynków publicznych. Przy wykorzystywaniu szklanych balustrad do zabezpieczenia schodów w wąskich wnętrzach można zastosować zabudowę całościową, która w pomieszczeniach o niskich stropach przykryje całą przestrzeń od schodów po strop. Takie rozwiązanie może być na kolejnych półpiętrach uzupełniane o tradycyjnie rozumianą zabudowę z wykorzystaniem balustrad szklanych. Szklana balustrada może również zabezpieczać wejście na kolejny poziom w mieszkaniach dwupoziomowych. W tym przypadku wykorzystuje się jedynie przezroczyste szklane płyty.


Opublikowano

w

przez