brodziki

Aranżacja łazienki

Łazienka to pole do popisu nawet dla tych, którzy mają doświadczenie w urządzaniu wnętrz. Mała przestrzeń, która musi wiele pomieścić- to w pewnością jedna z cech naszych łazienek. W tym powinniśmy wygodnie się wykąpać, zadbać o swój wygląd, a także bez obaw dokonać tak precyzyjnych czynności, jak ogolenie się, czy zrobienie makijażu.

Od czego zacząć?

Po pierwsze bardzo ważne jest rozplanowanie przestrzeni. Pomyślmy, czego w naszej łazience potrzebujemy, sprawdźmy dokładnie wymiary naszego brodzika, wanny, czy umywalki i umieścimy te rzeczy na planie. W ten sposób zobaczymy, ile zostanie nam jeszcze miejsca. To ważne, gdy chcemy przede wszystkim wygodną i funkcjonalną łazienkę, bez planu na pewno się nie obejdzie.

Wybierz to, co dla ciebie najlepsze.

Wybierając wannę, umywalkę, czy brodziki kieruj się swoimi potrzebami. Nie patrz na to, co obecnie króluje w katalogach. Oczywiście możesz się tym sugerować, ale nigdy nie uznawaj cudzej wizji, za tę swoją- to oszczędzi wielu problemów i rozczarowań.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze brodzika?

Gdy nie lubimy na mycie poświęcać sporej ilości czasu, to nie ma sensu wybierać wanny, tylko prysznic. Ten jest w większości wypadków bardziej ekonomiczny i zwyczajnie wygodniejszy. Do wyboru masz brodziki prostokątne, kwadratowe, okrągłe i półokrągłe.

Zastanów się, które z nich będą dobrze pasowały do twojej łazienki. Kolejną rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę, to materiał, z którego wykonany jest brodzik. Od akrylowych w całej gamie kolorystycznej do tych ceramicznych, które cechują się większą trwałością. Jeśli marzy ci się nietuzinkowa łazienka to możliwości kolorystyczne akrylowych brodzików z pewnością przydatną ci do gustu. Gdy planujesz remont łazienki na długie lata i przede wszystkim cenisz trwałość, to wybierz brodziki ceramiczne.

Prócz kształtu, koloru i materiału bardzo ważna jest wysokość brodzika- ta powinna być dostosowana do naszych potrzeb oraz do zestawu odpływowego i syfonu.

Genialnym pomysłem jest także zainteresowanie się powłoką antypoślizgową, szczególnie wtedy, gdy mieszkasz wspólnie ze starszą osobą albo masz tendencję do takich domowych wypadków. Dzięki powłoce antypoślizgowej poranki przed pracą, jak i wieczorne kąpiele będą znacznie bezpieczniejsze.

Jak widać, by dobrze urządzić jakąkolwiek część domu, należy zastanowić się nad wieloma aspektami, szczególnie nad rozplanowaniem przestrzeni i znalezieniem kompromisu między naszymi potrzebami a ceną danego produktu. To nic trudnego, trzeba tylko poświęcić odrobinę czasu.


Opublikowano

w

przez