spa nad morzem

Spa nad morzem – zabiegi dla urody

Oferty Spa nad morzem są coraz bardziej rozbudowane i większe, ale wciąż najważniejszym ich elementem są zabiegi mające na celu poprawienie urody. Określa się je często mianem „beauty” . Obejmują szereg zabiegów kosmetycznych i pielęgnacyjnych, mających na celu przede wszystkim poprawę ogólnej kondycji skóry oraz odprężenie psychiczne i fizyczne.

Jakim zabiegom można się poddać w Spa nad morzem?


Podstawowe zabiegi mają na celu oczyszczanie skóry twarzy oraz ciała. W wielu ośrodkach w ofercie są masaże różnego rodzaju oraz okłady nawilżające. Warto zdecydować się także na peeling mechaniczny lub chemiczny. Po tego typu głębokim oczyszczaniu skórę trzeba zdezynfekować oraz ujędrnić. Temu służą maseczki i okłady z lag, aloesu oraz borowiny lub innego błota mineralnego. Takie zabiegi można robić również w domu przy wykorzystaniu naturalnych składników.

Sauny i łaźnie


Spa nad morzem to także liczne sauny, które są doskonałym przygotowaniem do wykonania zabiegów upiększających. Pobyt w takim miejscu otwiera i oczyszcza pory, a tym samym ułatwia usuwanie toksyn z organizmu, wygładza skórę i ujędrnia ją. Sauny polecane są dla osób cierpiących na choroby skóry np. trądzik oraz cellulit.

Masaże


W większości spa nad morzem można skorzystać także z różnego rodzaju masaży. Mogą być one klasyczne i obejmować całe ciało lub tylko wybraną jego część lub aromatyczne, wykorzystujące olejki eteryczne, gorące kamienie itd. Masaże działają nie tylko relaksująco, ale przede wszystkim pobudzają krążenie i przeciwdziałają magazynowaniu tłuszcz w komórkach ciała. Ponadto przyspieszają procesy przemiany materii oraz usuwają z organizmu nagromadzone w nim toksyny. Są wskazane podczas kuracji antycellulitowych.

Zabiegi anti-ageing


Zalicza się do nich zabiegi odmładzające o działaniu zapobiegawczym. To m.in. lifting skóry wokół oczu, głębokie oczyszczanie twarzy przy pomocy kwasów owocowych itd. Na twarz nakłada się zwykle serum – krem z dużą ilością składników odżywczych. Odmładzaniu reszty ciała mają służyć natomiast masaże i peeling różnego rodzaju.


Opublikowano

w

przez