lampy sufitowe

Witrażowe lampy sufitowe

Wielu ludzi chodzi ko kościoła jedynie dla atmosfery, która w niej panuje. Zgromadzenie wielu ludzi połączone z donośnym głosem kapłana sprawia, że praktycznie każdy może poczuć podniosły nastrój chwil spędzanych w świątyni. Szczególnie ważnym elementem jest oświetlenie. Już w baroku architekci wiedzieli jakie wrażenie sprawia światło nabierające różnych barw po przejściu przez witraże. Obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby podobny efekt osiągnąć w swoim własnym domu za pomocą lamp sufitowych.

ZACZĘŁO SIĘ OD TIFFANY’EGO.


Tiffany to amerykańska firma znana z produkcji zastaw stołowych i elementów biżuterii. Produkty tego przedsiębiorstwa kojarzą się z prawdziwym luksusem i osiągają zawrotne ceny na aukcjach. Jednakże niewiele osób ma pojęcie, że Tiffany zajmuje się też wytwarzaniem kryształowych kloszów do lamp. Amerykańska firma jako pierwsza na świecie zastosowała do konstrukcji tych elementów sztukaterii metody, wykorzystywane przez twórców witraży. Uzyskany efekt oraz oszałamiająca jakość wykonania z miejsca podbiły serca nabywców przez co witrażowe klosze sufitowe marki Tiffany stały się obiektem pożądania wszystkich kolekcjonerów.

ALE DLACZEGO WITRAŻE?


Tak jak było wspomniane wyżej- inspiracją dla projektantów marki Tiffany były witraże umieszczane w oknach kościołów. Zadali sobie oni pytanie-m jak przenieść te wspaniałe efekty świetle pod dachy Amerykanów. I tak właśnie powstały witrażowe klosze do lamp sufitowych. Spektrum i różnorodność barwna światła, które zapewniają nie nadaje się do pracy, jednakże wartości estetyczne, które przynosi ze sobą wybranie tego typu oświetlenia są nie do przecenienia. Pokój wyposażony w klosz witrażowy doskonale nadaje się jako miejsce relaksu i wypoczynku. Stosunkową nowinką jest naklejanie na szkle witrażowym różnych kształtów- zwykle roślinnych. Przy odpowiednim zaprojektowaniu klosza, cienie rzucane przez naklejki rozkładają się na ścianach, przemieniając pomieszczenie w las czy łąkę pełną kwiatów. Zasadniczą wadą witrażowych kloszów do lamp jest to, że stylowe lampki nocne w nie wyposażone są bardzo drogie. Wiąże się to z materiałami oraz precyzją wykonania wymaganą do stworzenia idealnego klosza witrażowego.

Lampy sufitowe to wyjątkowo szeroki segment sztukaterii, w którym zawartych jest wiele rodzajów sprzętu oświetleniowego. Jednakże żaden z nich nie może równać się pod względem estetyki oraz jakości z lampami wyposażonymi w klosze witrażowe wzorowane na marce Tiffany. Efekty świetlne, które gwarantują te lampy są wprost niepowtarzalne.


Opublikowano

w

przez