meble kuchenne warszawa

Rozwiązania do małego mieszkania

Urządzanie domu lub mieszkania jest spełnieniem marzeń wielu ludzi, często dobrą zabawą, ale także niemałym wyzwaniem. Szczególnie trudne może to być kiedy dysponujemy mocno ograniczonym metrażem. Często dzieje się tak kiedy meblujemy mieszkanie w bloku. Jakie triki można zastosować, aby jak najlepiej wykorzystać metraż, którym dysponujemy?

Sprytna kuchnia

Wiele miejsca można zaoszczędzić dzięki sprytnemu wykorzystaniu kuchni. Deski do krojenia czy patelnia mogą być zawieszone na specjalnych haczykach na ścianie, aby nie zajmowały miejsca w szafkach.
Dobrym rozwiązaniem jest także zakup odpowiednich mebli kuchennych niewielkich rozmiarów. Aby dopasować je idealnie do naszych potrzeb, możemy zamówić meble na wymiar. Firmy, które zajmują się ich produkcją można odnaleźć w internecie, wpisując na przykład „meble kuchenne warszawa” w wyszukiwarkę.
Jeśli to możliwe, ciekawym rozwiązaniem jest także połączenie kuchni z pokojem dziennym. Oddzielenie jej od pokoju wyspą sprawia, że wydaje się ona przestronniejsza, mimo małego metrażu. Ponadto, rodzinie łatwiej jest spędzać czas razem podczas codziennego przygotowywania posiłków.

Sypialnia

W małych mieszkaniach często nie można pozwolić sobie na osobną sypialnię. Wówczas należy połączyć pokój dzienny z miejscem do spania. Warto poświęcić więcej czasu na wybór odpowiedniej, wygodnej kanapy. Podczas rozmowy ze sprzedawcą, najlepiej wyjaśnić, że mebel ten będzie służył nam nie tylko do siedzenia, ale też do codziennego spania. Wówczas dowiemy się, jakiego typu sprężyny są w poszczególnych kanapach i która z nich będzie nadawać się do tego typu użytkowania.
W sypialniach dziecięcych, które mają niewielki metraż dobrze sprawdzają się natomiast łóżka piętrowe.

Wykorzystanie ścian

Przy niewielkim metrażu dobrze jest też wykorzystać ściany. Półki i haczyki, na których można postawić lub powiesić niektóre przedmioty znacznie odciążają przestrzeń.
Na ścianie można powiesić nawet duże przedmioty – gitarę czy rower.

Selekcja przedmiotów

Jeśli nasze mieszkanie jest naprawdę niewielkie i wciąż czujemy, że jest nam w nim ciasno to należałoby zastanowić się, czy nie otaczamy się zbyt wielką ilością przedmiotów. W niedużych wnętrzach konieczne jest zachowanie porządku oraz ograniczenie magazynowania przedmiotów. Należy zachować tylko te, które naprawdę nam się przydadzą. Przestrzeń jest często cenniejsza niż stare, zużyte, bezużyteczne przedmioty.

Metrażu mieszkania nie da się w żaden sposób rozciągnąć, ale można zastosować kilka prostych rozwiązań, które sprawią, że życie w nim będzie prostsze.

Jeżeli szukasz mebli kuchennych w warszawie, zajrzyj na stronę http://skrć.pl/meble.


Opublikowano

w

,

przez