kabiny prysznicowe

Co lepiej sprawdzi się w łazience – wanna czy prysznic?

Aranżując wnętrze łazienki, należy w pierwszej kolejności dopasować do niej wszelkie urządzenia sanitarne. W tym przypadku większość osób staje przed poważnym wyborem wanny bądź kabiny prysznicowej. Oczywiście każde z tych urządzeń może dobrze się sprawdzić, dlatego należy dopasować je do własnych potrzeb oraz metrażu i wyglądu łazienki. Na jakie kryteria trzeba więc zwrócić uwagę, by podjąć dobrą decyzję?

Bezpieczeństwo


W tym przypadku zdecydowanie lepszym wyborem będzie kabina prysznicowa. To z niej mogą spokojnie korzystać zarówno dzieci, jak i starsze osoby. Nie ma praktycznie żadnej możliwości, by poślizgnąć się w brodziku i spowodować wypadek. A to niestety często zdarza się podczas korzystania z wanny. Co więcej, z pryszniców mogą spokojnie korzystać również osoby niepełnosprawne, jeśli tylko kabina będzie większa i zostanie w niej zawarte małe krzesełko.

Funkcjonalność


Funkcjonalnym dodatkiem do łazienki na pewno będzie kabina prysznicowa. Posiadacze wanny z pewnością wiedzą bowiem o tym, jak wiele czasu może zająć taka kąpiel w gorącej wodzie. Szybki prysznic trwa natomiast kilka minut, co spodoba się wielu osobom. Dodatkowo, kabiny prysznicowe zajmują znacznie mniej miejsca niż wanny, dlatego można je spokojnie ustawić nawet w niewielkiej łazience.

Atrakcyjność


W przypadku tego kryterium prym wiodą jednak wanny. Każdy, kto chce zaznać odrobiny luksusu, powinien postawić właśnie na nowoczesną wannę pełną dodatków. Coraz częściej w sklepach pojawiają się bowiem takie urządzenia z hydromasażami i specjalnymi matami relaksującymi. Kąpiel z masażem zdecydowanie będzie większą przyjemnością, aniżeli szybki prysznic w zwykłej, klasycznej kabinie.

Cena


Jeśli chce się trochę zaoszczędzić, najlepiej postawić oczywiście na prysznic. Co prawda wanny można dostać już w podobnej cenie, jednakże na dłuższą metę inwestycja w nie po prostu się nie opłaca. Codzienne zażywanie kąpieli może bowiem przyczynić się do znaczącej utraty wody. Jeśli chodzi o branie prysznica, tej wody zużywa się znacznie mniej, dlatego oszczędza się na rachunkach.

Wygląd


Oczywiście zarówno kabiny prysznicowe, jak i wanny, mogą prezentować się niesamowicie. Wystarczy tylko dopasować je do aranżacji swojej łazienki. W nowoczesnych pomieszczeniach najlepiej zaprezentują się więc kabiny bez brodzików i z ogromnymi taflami szkła. W eleganckich łazienkach dobrze będą wyglądać wolnostojące, klasyczne wanny.

Zwracając uwagę na wszystkie, tego typu kryteria, zdecydowanie można podjąć najlepszą dla siebie decyzję. Wybór wanny, czy kabiny prysznicowej jest więc kwestią zupełnie indywidualną.


Opublikowano

w

,

przez