tonery oryginalne

Tonery – oryginał czy zamiennik?

Bardzo wielu użytkowników drukarek decyduje się na zakup tzw. zamienników, czyli tańszych tonerów, które stanowią alternatywę dla stosunkowo drogich oryginalnych produktów. W wielu przypadkach takie rozwiązanie okazuje się wystarczające i zapewnia odpowiednią jakości i zadowalającą wydajność.

Nie widać różnicy?

W przypadku prostych wydruków przygotowanych w domu lub biurze, można w ogóle nie zauważyć różnicy. Tonery oryginalne i zamienniki wypadają bardzo podobnie. Różnica w jakości czarno-białych wydruków często bywa niewidoczna. Zazwyczaj sytuacja wygląda podobnie również w przypadku wydajności. Dlatego też trudno się dziwić, że zamienniki znajdują tak wielu zwolenników.

Kiedy lepiej kupić oryginał?

W przypadku czerni trudno zauważyć gołym okiem różnicę między tonerami oryginalnymi, a popularnymi zamiennikami. Sytuacja wygląda trochę inaczej, gdy należy wydrukować kolorowe obrazy o stosunkowo dobrej jakości. Zdarza się, że trzeba przygotować materiały, które muszą prezentować się profesjonalnie i perfekcyjnie pod każdym względem. Dotyczy to na przykład prezentacji przygotowywanych dla potencjalnych klientów – jakość takich materiałów ma bezpośredni wpływ na wizerunek firmy. W takiej sytuacji zakup droższych tonerów oryginalnych może okazać się bardzo dobrą inwestycją.

Oryginał – nie zawsze konieczny?

Oczywiście nie każdy musi na co dzień drukować kolorowe materiały o wysokiej jakości. W takim przypadku konieczności inwestowania w tonery oryginalne pozostaje pod znakiem zapytania. Wiele osób stoi na stanowisku, że w przypadku takich produktów bardzo często płaci się przede wszystkim za markę, a nie za jakość. Z drugiej strony można spotkać się z dosyć poważnymi zarzutami pod adresem zamienników, które są oskarżane między innymi o powodowanie awarii.

Ostatecznie można zdecydować się na zakup obu – zarówno oryginalnego produktu, jak i zamiennika i samodzielnie przetestować ich właściwości. Dzięki temu będzie można przekonać się jaki toner najlepiej sprawdzi się w przypadku różnych zastosowań.


Opublikowano

w

przez

Tagi: