aquaform

Świetliste murale

Salon. W świetle dnia jasny, elegancki, modnie minimalistyczny.  Na ścianach rozmieszczono kilka geometrycznych kinkietów. Przestrzeń tchnie świeżością, zachęca do rozpoczęcia dnia. Sprzyja skupieniu się nad listą zadań i profesjonalnej ich realizacji punkt po punkcie. Wieczorem, kiedy przychodzi czas na odpoczynek, na rozmowy przy lampce wina, na emocje i śmiech, to stonowane wnętrze pokazuje swoją drugą, bardziej tajemniczą twarz, którą widać dopiero po zmroku. Jeden ruch dłoni na kontakcie i niepozorne dotąd kinkiety ożywają i wymalowują na ścianach wzory złożone ze świetlnych prostych linii z jednej strony, z drugiej zaś tworzą przeplatające się, jasne piramidy o podstawach ginących gdzieś w podłodze. Wszystkie ściany zalewa obraz utkany jedynie z unieruchomionego światła i cienia. I wtedy całe wnętrze staje się inne. Zaczyna żyć, wibrować. Nic nie jest już takie samo, jak za dnia. Inaczej patrzy się na proste kształty mebli. Inaczej zaczyna smakować to samo wino…

Magia?

Tak, to magia transformacji przestrzeni za pomocą świateł. Unia mieszkającej w przestworzach wyobraźni artysty z solidną, nowoczesną, użytkową technologią marki stylowe oświetlenie Light Solution.
Dziś nie potrzeba zatrudniać malarza, który stworzy freski. Dziś freski może tworzyć kilka strategicznie rozmieszczonych kinkietów. Co więcej, kiedy znudzimy się jednym wzorem, możemy prosto zastąpić go innym. Wszystko to dzięki serii sześciennych kinkietów i dopasowanemu do nich systemowi przysłon, które w przemyślany sposób przepuszczają światło. Mowa tu o Aquaform MAXI CUBE.

Mały przedmiot, wielki efekt

Ten niewielki kinkiet potrafi dać zaskakująco dużo światła, o mocy od 20-60W (LED 1.7-2.5W). Zaprojektowany został elegancko, nowocześnie, a przy tym bardzo funkcjonalnie. Jest łatwy w czyszczeniu, nie zabiera dużo miejsca na ścianie ( ma rozmiary 10cm x10cm). Można go używać bez przysłon, a można je dokupić  i zamontować na górze, na dole albo z obu stron, uzyskując nastrojową grę świateł. MAXI CUBE wykonany jest z aluminium, ma przystępną cenę, a wykończenie matowe lub z połyskiem. Kolory w standardzie to biel, ecru, czerń i czerwień, ale opcjonalnie producent oferuje także szczotkowany antracyt i szczotkowane złoto. Przesłony występują w 4 rodzajach, w tym nieprzezroczysta i szklana oraz wszystkich wymienionych wcześniej opcjach kolorystycznych. Dzięki temu ten sam model można bardzo różnie zaaranżować- pozwalając świecić w górę, w dół lub w obu kierunkach jednocześnie, a manipulując przesłonami uzyskiwać światło ostre, rozproszone, bądź pojedyncze lub podwójne  linie. Aquaform MAXI CUBE to mały przedmiot o wielkiej duszy.