drukarki laserowe

Drukowanie laserowe – jakie urządzenie wybrać?

Drukarki laserowe świetnie sprawdzają się zarówno w domu jak i w miejscach, gdzie konieczne jest wykonanie setek wydruków dziennie. Wszystko zależy od modelu urządzenia i posiadanych przez niego funkcji.

Proste drukarki laserowe

Najprostsze urządzenia tego typu nie posiadają zwykle zaawansowanych funkcji, które umożliwiają między innymi drukowanie na nietypowych formatach papieru. Jednak także proste drukarki mogą być z powodzeniem używane w domu i mniejszych biurach, na przykład jako urządzenie dodatkowe.

Zaletą laserowych drukarek jest to, iż wydruki uzyskane z takich urządzeń są zazwyczaj o wiele bardziej trwałe – nie blakną pod wpływem światła słonecznego i nie rozpuszczają się pod wpływem działania wody. Wadą drukarek laserowych jest zwykle wyższa cena w porównaniu do drukarek atramentowych, zwłaszcza w przypadku urządzeń, które mogą drukować w kolorze. Trzeba jednak pamiętać, że obecnie

Zaawansowane drukarki laserowe

Bardziej zaawansowane drukarki posiadają więcej funkcji, które mają na celu przyśpieszenie pracy i ułatwienie drukowania wszelkiego rodzaju dokumentów. Opcje na jakie warto zwrócić uwagę to między innymi możliwość bezprzewodowego podłączenia drukarki, co ułatwia instalację i korzystanie z urządzenia. Oprócz tego urządzenie często używane w firmie powinno mieć możliwość drukowania bezpośrednio z pamięci USB oraz poczty e-mail.

By komfortowe drukowanie bez podłączenia do komputera było możliwe, drukarka wielofunkcyjna powinna posiadać czytelny panel LCD. Obecnie tego typu panele są kolorowe, dzięki czemu łatwo jest odczytać poszczególne pozycje w menu, nie myląc poszczególnych funkcji.

Zaawansowane urządzenie może posiadać nie tylko funkcje ułatwiające pracę. Widać to zwłaszcza w przypadku laserowych drukarek kolorowych, które niejednokrotnie posiadają nowoczesną technologię druku. Dzięki niej kolory mogą być o wiele bardziej wyraźne niż kiedykolwiek (m.in. Multi-Bit, głębia czterobitowa), co sprawia, że tego typu urządzenia dorównują obecnie pod tym względem drukarkom atramentowym.


Opublikowano

w

przez