strefa silesia

Nie pozwól wygrać nudzie, skoki w tandemie zapewnią ci adrenalinę

Uważasz, że twoje życie stało się jednostajne i nic ciekawego się w nim nie dzieje. Twoja praca cię nie ekscytuje, a po pracy tylko siadasz przed telewizorem i chcesz to zmienić? Skok ze spadochronem pozwoli ci na wyrwanie się z tej monotonni. Nie dość, że poczujesz, że żyjesz, to na pewno pozostaną ci po nim niezapomniane wspomnienia.

Nie musisz mieć szkolenia, żeby skoczyć

To ważne, żeby wiedzieć, że nie musisz przechodzić profesjonalnego szkolenia, żeby skoczyć ze spadochronem. Jeżeli chcesz najpierw sprawdzić, czy to w ogóle jest to, co sprawia ci przyjemność, możesz na początek zdecydować się na skoki w tandemie. Zgłaszając się na taki skok przechodzisz ok. 20-minutowe szkolenie, podczas którego instruktor przekazuje ci najważniejsze informacje. Następnie otrzymujesz specjalne ubranie i oprzyrządowanie i wsiadasz do małego pasażerskiego samolotu, który wywiezie cię nawet do 4000 metrów nad ziemię. Instruktor przypina was oboje i następuje skok. Na początek nabieracie prędkości do ok. 200 kilometrów na godzinę, podczas swobodnego spadania. Następnie twój opiekun otwiera wasz spadochron. To początek ok. 15-minutowego lotu, podczas którego możesz podziwiać widoki z wysokości. Twój instruktor może podczas niego pozwolić ci chwilę sterować, żebyś sam poczuł jak to jest mieć możliwość zmieniania kierunku podczas skoku. Przed lądowaniem jednak odbiera ci stery, żebyście mogli bezpiecznie zakończyć swój lot. Na pamiątkę otrzymujesz również filmy i zdjęcia ze swojej przygody.

Złapałeś bakcyla? Zapisz się na kurs

Skoki w tandemie to nie jedyna możliwość, żeby latać w powietrzu. Jeżeli już stwierdzisz, że to jest rzeczywiście to, co chciałbyś robić częściej, możesz zapisać się na kurs skoków ze spadochronem. Istnieją dwa rodzaje kursów, pierwszy jest dla tych, którzy pod okiem instruktora chcą skoczyć samodzielnie. Wiąże się z przygotowaniem teoretycznym oraz naziemnym, a zakończony jest skokiem w asyście doświadczonych instruktorów, ale nie jesteśmy już do nich przypięci. Drugi kurs możemy wykonać niezależnie od pierwszego i dzięki niemu otrzymamy licencję oraz międzynarodowe uprawnienia do skoków ze spadochronem. To szkolenie składa się z części praktycznej oraz teoretycznej, na koniec odbywają się skoki w zupełności samodzielne. Jeżeli więc złapałeś bakcyla i chcesz skakać więcej i częściej, to szkolenia są właśnie dla ciebie.

Tekst powstał we współpracy ze Strefą Silesia z Gliwic.


Opublikowano

w

przez