Uszkodzona Villeroy & Boch umywalka, co zrobić?

Uszkodzona Villeroy & Boch umywalka, co zrobić?

No i stało się, spokojnie myłeś sobie zęby, aż tu nagle trąciłeś łokciem dezedorant, a ten uderzył w umywalkę. Widzisz szczelinę i jesteś zły, bo przecież to była krótka chwila nieuwagi, a teraz będziesz miał problemy. Czy w ogóle można coś z tym zrobić?

Zgłoś się do producenta

Nie ma na co czekać, umywalka musi być szczelna, a każde pęknięcie sprawi, że ta szczelność zostanie utracona. Nawet jeśli wydaje ci się, że to tylko drobna rysa istnieje duże prawdopodobieństwo, że woda będzie się tam zbierać, a ostatecznie całość przeciekać. Zacznij od tego, że skontaktujesz się z producentem. Twoja Villeroy & Boch umywalka na pewno nie jest jedynym egzemplarzem o tym wzorze. Możesz spróbować porozmawiać z wytwórca, który podpowie ci, co zrobić w tej sytuacji. Możliwe, że będziesz mógł również kupić samą misę, bez wymiany całej umywalki, w końcu nic poza nią nie zostało uszkodzone. Ostatecznie dowiesz się, czy jest ona na stanie hurtowni i w jakim sklepie możesz ją kupić. To oczywiście jest wersja najdroższa, bo w końcu nie jest to koszt 10 zł, ale na pewno na pewno najbardziej satysfakcjonująca dla innych domowników, którzy ucieszą się, że nie będą musieli oglądać uszczerbku.

Napraw ją sam

Istnieje jeszcze druga możliwość, dzięki której Twoja Villeroy & Boch umywalka będzie mogła jeszcze trochę posłużyć w Twojej łaziencie. Możesz spróbować naprawić ją samodzielnie. Co prawda w sklepie nie znajdziesz preparatu na pęknięte umywalki, możesz jednak zaopatrzeć się np. w klej uniwersalny. Co prawda nie będzie to wyglądać, jakbyś dopiero zakupił swoją umywalkę, ale na pewno pozwoli na jej użytkowania bez przeciekania i problemów z coraz większym uszkodzeniem. Jeżeli uszczerbek jest szeroki możesz spróbować tzw. Ośmiorniczki, która ma dość uniwersalne zastosowanie, a na pewno dobrze działa w kontakcie z ceramiką. Pamiętaj jednak, że ostatecznie i tak przyjdzie moment, że będziesz musiał wymienić uszkodzony sprzęt. Jeżeli nie będzie przeciekać to jest naprawdę duża szansa, że każe ci to zrobić twoja żona, która nie będzie mogła patrzeć, jak jej łazienka jest brzydka, bo umywalka ma rysę. Na drugi raz na pewno będziesz bardziej uważać, przebywając w łazience.