Naklejki na ścianę dla dzieci: jak urządzić pokój?

naklejki na ścianę

Urządzenie dziecięcego pokoju jest trudne, bo trzeba zadbać o funkcjonalność, ale również atrakcyjność wnętrza. Maluchy muszą się dobrze czuć, a do tego czerpać inspirację. Tylko w ten sposób stworzymy im optymalne warunki do rozwoju.

Fototapeta i naklejki: jak zaaranżować pomieszczenie?

Przed doborem mebli i dodatków pomieszczenie trzeba odpowiednio przygotować: pomalować ściany i sufit, odświeżyć podłogę. O ile nie mamy problemu z doborem odpowiedniej farby do własnej sypialni, o tyle dobranie odpowiedniego rozwiązania do pokoju dziecięcego jest nieco bardziej skomplikowane. Z jednej strony większość rodziców chce, by przestrzeń, w której będzie przebywała ich pociecha była praktyczna. Kolor najlepiej taki, by nie było widać osadzającego się na nim kurzu, do tego możliwość wycierania plam. W trakcie zabawy ściany bardzo szybko mogą się zabrudzić. Kreatywność najmłodszych jest nieograniczona. Niestety, stonowane odcienie nie zawsze przypadną do gustu dzieci, które chcą się zwyczajnie dobrze bawić. Na szczęście jest sposób, by znaleźć sensowne wyjście z tej sytuacji i zapewnić maleństwu przyjazne warunki, a jednocześnie wyremontować pokój tak, by nie wymagał częstych remontów. Naklejki na ścianę dla dzieci lub fototapety to idealny pomysł i równocześnie ciekawa ozdoba. Ożywiają wnętrze, ale przy tym pozwalają na większą dowolność w wyborze odcieni ścian. Zastosowanie tego pomysłu pobudza dziecięcą wyobraźnię i stanowi inspirację. Przedszkolaki, które dopiero poznają świat oglądają motywy na ścianie, ucząc się w ten sposób nowych rzeczy. Poza tym dobrze się czują w pokoju przystosowanym do ich potrzeb.

Dobierz odpowiednie meble

Naklejki na ścianę dla dzieci to nie wszystko. Trzeba dobrać jeszcze odpowiednie meble i dodatki. Całość musi mieć spójny wizerunek. Należy zadbać o funkcjonalność i estetykę, a do tego dopasować to wszystko do gustu najmłodszych. Jak się za to zabrać? Przede wszystkim warto poszukać ciekawych aranżacji w magazynach zajmujących się wystrojem wnętrz, a także na stronach www. Poza tym nie zaszkodzi przejść się po kilku salonach i pooglądać dziecięce meble. Wybór jest ogromny, ale musimy go uzależnić od wielu czynników. Po pierwsze płeć dziecka. Pokój w stylu pirackiego statku z wykończeniami przywołującymi skojarzenie z „Piotrusia Pana” to propozycja bardziej dla chłopców. Równie ważny jest wiek pociechy. Trzeba bowiem dostosować wielkość szafek i łóżka do wysokości maluchów. Warto zastanowić się nad meblami, które „rosną” wraz z dzieckiem, np. łóżko z możliwością regulacji długości. W ten sposób nie trzeba będzie co jakiś czas wymieniać wyposażenia, by dopasować pokój do potrzeb najmłodszych. Jeśli już dobierzemy odpowiednie rozwiązanie, pamiętajmy o dodatkach. Nawet mało istotne drobiazgi przekładają się na ostateczny wygląd pomieszczenia. Firanki, odpowiednie oświetlenie, bibeloty to tylko niektóre rzeczy, które mają duże znaczenie. O ile to możliwe, konsultujmy elementy wystroju z dzieckiem. Jeśli pociecha będzie miała świadomość, że ma wpływ na wygląd wnętrza, to bardziej się z nim utożsami. Dzięki temu prościej będzie nauczyć ją utrzymywania czystości i dbania o zabawki. Oczywiście to my, jako rodzice, decydujemy o tym jak zagospodarować pokój, ale warto dać dziecku trochę swobody w tej kwestii. Tak by dobrze się czuło i miało optymalne warunki do rozwoju. Przy wyborze mebli, pamiętajmy by stawiać na jakość. W końcu kupione rzeczy powinny długo służyć, a dziecko znacznie szybciej je eksploatuje – jest bardzo ruchliwe i trudno je okiełznać.


Opublikowano

w

przez