oprawy oświetleniowe

Nowoczesna oprawa oświetleniowa LED

Choć żarówki LED nie wyprą z rynku tradycyjnych świetlówek, coraz więcej użytkowników przekonuje się do oświetlania mieszkań takimi diodami. jeśli chodzi o różnego rodzaju lampy LED`owe, nowoczesne oprawy oświetleniowe różnią się od tradycyjnych żyrandoli, jakie do tej pory królowały w naszych domach. Zaletą LED`ów jest oczywiście znacznie dłuższy okres żywotności oraz mniejszy pobór mocy. Możemy zapewnić sobie tysiące godzin pracy jednej żarówki czy lampy, jednocześnie czyniąc ogromne oszczędności na rachunkach za energię elektryczną. LED`y zużywają do 85% mniej prądu niż tradycyjne żarówki, co jest istotne dla wysokości opłat za energię w jesienno-zimowym sezonie, kiedy to intensywnie oświetlamy nasze mieszkania.

Co można powiedzieć o oprawach punktowych LED?

Nowoczesna oprawa oświetleniowa wyróżnia się atrakcyjnym designem. Często taki punkt świetlny posiada chromowaną obudowę o metalicznym połysku, co zapewnia elegancki wygląd z nutą futuryzmu.

Paleta barw opraw oświetleniowych

Jeżeli chodzi o kolory, oprawy zwykle dostępne są w metalizowanych tonacjach, choć oczywiście zdarzają się obudowy matowe. Posrebrzany, matowy lub połyskujący chrom czy miedź należą do najczęściej stosowanych rozwiązań, choć także minimalistyczna tonacja czerni lub bieli jest równie popularna. Dla miłośników eksperymentowania z żywymi barwami producenci opraw przygotowali różne smakowite kąski, takie jak czekoladowe brązy lub limonkowe zielenie – przykładem może być inspirowana naturą kolekcja 54 Prestige firmy Kontakt Simon, renomowanego polskiego dostawcy osprzętu elektroinstalacyjnego.

Spójna tonacja lamp, opraw, włączników, a nawet gniazd elektrycznych – nowy trend w modzie wnętrzarskiej!

Gdy urządzamy nasze lokum w nowoczesnym stylu, niejednokrotnie pragniemy, by cześć elementów wyposażenia miała identyczną kolorystykę. Czemu nie zdecydować się na włącznik światła o takiej samej barwie, jaką mają także gniazda, oprawa oświetleniowa, czy inne sprzęty w tym samym pomieszczeniu? Oczywiście możemy sami okleić czy pomalować przyciski, jednak takie działanie mija się z celem. Aktualnie mamy do wyboru wiele gotowych rozwiązań w tym zakresie – poszukiwane przez nas akcesoria mienią się całą paletą barw, oferując nam niespotykane dotąd połączenia kolorystyczne. Jeśli zaś chodzi o funkcjonalność różnego rodzaju ściennych włączników, wprawny fachowiec taki jak elektroinstalator potrafi sprytnie zamontować takie przyciski jako elementy różnych systemów. Gdy chcemy, by typowym „prztyczkiem” do włączania światła obsługiwać osprzęt taki jak grzałka do boilera, tego typu rozwiązanie nie będzie stanowiło żadnego problemu!