Rusztowania używane należy kupować z głową

Dobrym sposobem na niedrogie i dobre wyposażenie firmy w potrzebny sprzęt są rusztowania używane. Bezpieczeństwo pracy jest bardzo ważne, dlatego jeśli rusztowanie stosowane do tej pory jest już mocno wyeksploatowane, najwyższa pora pomyśleć o zakupie nowej lub używanej konstrukcji. Firmy sprzedające tego typu produkty bardzo często zajmują się także ich skupem.

Rusztowania używane: czym się kierować przy wyborze?

Przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę na uniwersalne zastosowanie. Konstrukcje powinno się łatwo i szybko montować i rozkładać. Kolejnym istotnym elementem jest sprawdzenie, czy kupowany przez nas produkt ma wszystkie niezbędne dokumenty, w tym dopuszczenie do użytku na terenie Polski. Jest to szczególnie ważne ze względu na bezpieczeństwo, ale również możliwe kontrole przedstawicieli nadzoru budowlanego. Przy wyborze należy stawiać na rozwiązania wykonane z dobrej jakości materiałów, znanych i cenionych marek, np. Plettac, Layher , Rux czy Bosta.

Co zrobić z zalegającymi rusztowaniami używanymi?

Jeśli chcemy się pozbyć zepsutych i nienadających się do użytku konstrukcji, warto pomyśleć o oddaniu ich do skupu. Można to załatwić kompleksowo i wybrać firmę, która jednocześnie odkupi zalegające rusztowanie i zaproponuje nowy produkt dostosowany do naszych potrzeb. Większość przedsiębiorców zapewnia własny transport, żeby odciążyć nas od konieczności organizowania przewozu. Najczęściej przy skupywaniu rusztowań płaci się gotówką. Jest to bardzo dogodna forma, która pozwala na szybkie rozliczenie i sprawne załatwienie wszelkich formalności.

Rusztowania używane – dopasuje model do potrzeb

Uniwersalne rusztowania rodzimej produkcji to dobry pomysł, szczególnie jeśli są proste w demontażu. Warto również zastanowić się nad inwestycją w rusztowania przejezdne. Dzięki nim pracownicy nie stracą czasu na demontaż konstrukcji, który jednorazowo zajmuje około godziny. Tym samym twoja firma zaoszczędzi pieniądze. W skali roku to ogromne kwoty. Na rynku tego typu konstrukcje oferuje m.in. ceniona polska marka Aluberg.
Takie rozwiązanie ma wiele zalet: rusztowanie można błyskawicznie przygotować do użycia (bez wykorzystania narzędzi), łatwo je magazynować – po złożeniu zajmują niewiele miejsca. Dodatkowymi zaletami są możliwość regulacji wysokości jaką mają niektóre rusztowania używane, a także użycie lekkich materiałów. Gotowy produkt jest bardzo wytrzymały i odporny na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych , a jednocześnie stabilny. Bez problemu można go przestawiać z miejsca na miejsce co niweluje długie przestoje w pracy.


Opublikowano

w

przez

Tagi: