place zabaw

Place zabaw dla różnych odbiorców

Produkcja placów zabaw

Produkty trzeba tworzyć przede wszystkim z myślą o tych, którzy mają z nich korzystać. Użytkownik jest najważniejszy przy planowaniu, projektowaniu i wykonaniu. Gdy z danego sprzętu korzysta ograniczona grupa docelowa sprawa jest ułatwiona, bo grupa ma wspólne cechy, do których dopasować można efekt końcowy.

Projekty i budowa placów zabaw

Czasem jednak, jak w przypadku placów zabaw sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. Niby można w skrócie orzec, że z placów korzystać będą dzieci. Owszem, ale dzieci to naprawdę różnorodna grupa. Każde z nich to jakaś indywidualność. Przede wszystkim mamy podział wiekowy. Plac zabaw powinien być tak skonturowany, aby bawić się na nim mogły i te najmłodsze i te trochę starsze dzieci. W zestawie na placu zabaw powinny znaleźć się urządzenia dopasowane do możliwości maluchów, które dopiero zaczynają przychodzić na plac zabaw i najczęściej korzystają z niego przy pomocy i pod nadzorem rodziców, ale dobrze by było, żeby były tez takie elementy, które dziecko zdobywać będzie dopiero, gdy podrośnie. Plac zabaw musi stanowić swego rodzaju wyzwanie, które dziecko będzie odkrywać w pewnych etapach. producent placów zabaw musi też zadbać o to, żeby dzieci niezależnie od płci miały miejsca dla siebie. Choćbyśmy tego nie chcieli, chłopców częściej zainteresują wyzwania fizyczne, jak na przykład mała ścianka wspinaczkowa, za to dziewczynki lubią schować się w tunelu i rozmawiać szeptem o ważnych dla nich sprawach. Dodatkowo każde dziecko ma inne zainteresowania. Ciekawym pomysłem są place zabaw tematyczne, które posiadają elementy związane na przykład z egzotyczną dżunglą lub innym oryginalnym i atrakcyjnym tematem.

Dobry plac zabaw to bezpieczny plac zabaw

Wybierając plac zabaw dla naszej dzielnicy lub do własnego ogrodu zwróćmy uwagę, aby był on na tyle różnorodny, żeby bawić się na nim mogły różne dzieci, bo najlepsza zabawa to taka, w której udział biorą wszyscy.