Rolety antywłamaniowe i ich właściwości

Rolety antywłamaniowe i ich właściwości

Rolety zewnętrzne i wewnętrzne zapewniają intymność we wnętrzu pomieszczeń. Chronią przed spojrzeniami sąsiadów, nadmiernym nagrzaniem pomieszczenia i mają właściwości izolacyjne. Zapobiegają stratom ciepła i powodują, że dom stanie się budynkiem pasywnym.

Rolety antywłamaniowe

Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się rolety antywłamaniowe. Rolety zwiększają komfort cieplny we wnętrzu pomieszczeń. Zapewniają izolację akustyczną, jak również chronią szyby przed nadmiernym zabrudzeniem w czasie opadów deszczu czy śniegu. Dodatkowo rolety antywłamaniowe zapewniają również ochronę przed włamaniem do budynku.

Wykonanie rolet

Do produkcji rolet antywłamaniowych wykorzystywane są materiały najwyższej jakości. Pancerz i prowadnice mają zastosowane dodatkowe wzmocnienia. Pancerz rolet antywłamaniowych wykonany jest z aluminium. Wnętrze jest wypełnione odporną i bardzo twardą żywicą poliestrową. Aluminium wykorzystywane do produkcji prowadnic jest bardzo grube. Stosuje się również dodatkowe blokady oraz wzmocnienie listwy dolnej.

Podłączenie rolet do systemu alarmowego

W celu podniesienia bezpieczeństwa budynku istnieje możliwość podłączenia rolet do systemu alarmowego. Włączenie się alarmu będzie równoznaczne z powiadomieniem ochrony.

Rolety dzień i noc

Alternatywą dla rolet antywłamaniowych mogą być rolety dzień noc, które świetnie sprawdzają się w każdym wnętrzu. Nie mają one właściwości ochronnych, ale doskonale prezentują się w oknach. Podkreślają nowoczesny wystrój wnętrza. Z powodzeniem mogą być alternatywą dla tradycyjnych firanek czy zasłon w oknach.

Verticale

Ozdobą okna i ochroną przed nadmiernym nasłonecznieniem pomieszczenia mogą być także rolety pionowe, tzw. verticale. Pasy podlegają płynnej regulacji, dzięki czemu można dostosować ilość światła w pomieszczeniu zgodnie z indywidualnymi potrzebami.